Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2015  № 412 затверджено «Інструкцію щодо заповнення  Класного журналу в 1-4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів»,  зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 квітня 2015 р. за № 472/26917.

Download
Вимоги до плану роботи МО
Вмоги до плану роботи МО.doc
Microsoft Word Document 44.5 KB

ВПРАВИ-ЕНЕРГІЗАТОРИ, НЕСТАНДАРТНІ ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКИ, ДИНАМІЧНІ ПАУЗИ 

►► «Подарунок»

Учні стоять. Починаючи з ведучого, кожний по черзі засобами пантоміми зображує якийсь предмет чи поняття і «дарує» його сусідові (морозиво, квітку, кішку, сонце, свій насхрій тощо). Сусід «приймає подарунок» і робить якийсь інший подарунок наступному учасникові.

►► «Добра тварина»

Діти стоять. Тримаючись за руки. Ведучий тихим голосом каже: «Ми одна велика, добра тварина. Послухаймо, як вона дихає!» Усі прислухаються до свого дихання і дихання сусідів. «А тепер подихаймо разом!» Видих — усі роблять два кроки назад. Вдих — два кроки вперед. «Так не тільки дихає тварина, так чітко й рівно б'ється її вели¬ке, добре серце. Стук — крок уперед, стук — крок назад. Ми всі беремо дихання та стук серця цієї тварини собі. Ми — єдине ціле».

►► «Один до одного»

Учні стоять парами. Ведучий дає команди: рука до руки, вухо до вуха, спина до спини, плече до плеча, віч-на-віч тощо.

За командою «Один до одного» змінити пари.

►► «Загальна увага»

Усім учасникам гри пропонується виконати одне і те саме просте завдання. Будь-якими засобами, не вдаючися до фізичних дій, потрібно привернути увагу одного з учасників вправи — установити зоровий контакт. Ті, хто зуміли привернути увагу один одного, сідають. Вправа про¬довжується доти, поки всі учасники не сядуть на

свої міста. «

►► «Гуфі»

На початку вправи ведучий обирає одного учасника на роль Гуфі (казкової істоти), але пові-домляє його про це так, щоб інші учні класу не дізналися. Учні стають, і ведучий каже, що серед присутніх є мовчазна істота Гуфі. Знайти її можна лише доторкнувшись і запитавши: «Ти — Гуфі?» Якщо відповідь буде «Ні», можна рухатися далі. Якщо відповіді не буде — значить, це справжній Гуфі, і той, хто доторкнувся до нього, приліплюєть¬ся до нього і сам стає такою ж мовчазною істотою.

►► «Грім — ураган — землетрус»

Учні об'єднуються в трійки. У кожній трійці двоє учасників беруться за руки і, піднявши їх угору, утворюють «хатинку», а третій учень стає між ними — це мешканець хатинки.

Якщо ведучий каже «Грім», мешканці хатинок намагаються знайти собі нові хатинки й забігають усередину нової пари. Якщо він каже «Ураган», «хатинки» шукають собі нових мешканців. А за командою «Землетрус» усі трійки розпадаються і створюють нові. Завдання ведучого — знайти собі трійку. Той, хто не встиг знайти нову хатинку або нового мешканця, стає ведучим.

►► «Світлофор»

Учні рухаються, а ведучий віддає команди, називаючи кольори світлофору. Якщо тренер каже: «Червоний!», учні мають швидко присісти; якщо «Зелений!» — учасники продовжують іти й плес-кають у долоні; якщо вони чують «Жовтий!», то мають зупинитися і підняти руки вгору. Вправа виконується швидко.

»«Зіпсований телефон»

Ведучий пропонує учням стати в коло. Ближ-чому до ведучого учню передаємо (дуже тихо) одну фразу, наприклад: «У середу футбол, у четвер конт-рольна з математики, а в п'ятницю кінець тижня». Запропонуйте йому передати (теж дуже тихо) цю фразу по колу. Останній учасник промовляє вголос те, що він почув і зрозумів.

►► «Динамічні»

«Напишіть» у повітрі носом і підборіддям цифри від 1 до 10 або букви (наприклад, А, В, Д, О, У, К, М, П, Р, Ш тощо). Робити це слід з мак¬симальним повертанням голови (цифри або букви мають бути високими і великими). Можна малю¬вати в повітрі різні предмети, фігури тощо, писати добрі слова. Виконуючи вправу, потрібно руха¬ти шиєю плавно, без ривків і зайвого напруження. Тулуб тримати нерухомо, спину прямо.

Ця вправа покращує кровообіг головного мозку, роботу шийних хребців, позбавляє обличчя подвійного підборіддя.

►► Фізкультхвилинка — гра «Чапля»

Огол9Шується конкурс на найкращу «чаплю». За сигналом діти повинні праву ногу зігнути в коліні, повернути її на 90° до лівої ноги і притиснути ступню до стегна лівої ноги якомога вище. Руки на поясі. Очі заплющені. Необхідно протриматися в такому положенні якомога довше.

Ця вправа-гра тренує вестибулярний апарат і розвиває здатність концентрувати увагу, а також завжди дуже смішить дітей.

►► «Вуха»

Для виконання цієї вправи потрібно сісти н край стільця. За сигналом діти нахиляють голов: до плечей спочатку зліва направо, потім справ наліво. Нахили виконуються сильно і різко, та* щоб у кожному нахилі дістати вухом до плечг Вправа виконується 20 секунд.

У цій вправі розігріваються вуха, а чере нервові закінчення у вушних раковинах збуджу ється і весь організм. Крім того, розробляєтьс активність шийних хребців.

►► Дихальна фізкультхвилинка «М'яч»

Ведучий. Уявіть, що у вас у руках м'яч. Зробіт: глибокий вдих і виконайте команду «М'яч проби тий»: зі звуком «с-с-с» починайте випускати потро ху повітря з легенів, одночасно показуючи руками як зменшується м'яч.

►► «Машинка»

Робота губ, гудіння губами, тріск — чим огид ніше, тим краще (на усмішці м'язи розтягуються)

►► «Рубання дров»

Діти стають прямо, ноги ширші за плечі. Рукі опущені, пальці зчеплені в замок.

Піднімають руки вгору, вдихають, прогинають ся назад.

Потім, різко видихаючи, зі звуком «ха!» нахиля ються, опускають руки, як під час удару сокирою поміж ніг і відразу піднімають їх угору.

Повторити 5-10 разів. Дуже важливо, щоб звуї «ха!» був результатом різкого видиху, ішов із груд ної клітки.

Вправа добре очищає дихальні органи, покра щує їх роботу.

►► Психологічні фізкультхвилинки

Здібність людини до саморегуляції стану, де психічної перебудови забезпечує і її ефективну адаптацію у довкіллі, у стосунках з іншими. Навча¬ти керувати своїм психофізичним станом слід почи нати з дитячих років.

Вправи пропонуються у формі гри.

Поза «кучера»: діти сідають на стільці, випрям-ляють спину, прагнуть розслабити всі скелети м'язи. Слід стежити, щоб діти не нахилялися впе¬ред, інакше діафрагма тиснутиме на шлунок. Голо¬ва повинна бути опущена на груди, ноги розсла¬блені й зігнуті під тупим кутом, носки трохи роз- двинуті. Очі заплющити. Найголовніше — навчите дітей поринути в уяву. Ефективно використовувати образи казкових персонажів, улюблених звіряток.

►► «Морозиво»

Ведучий. Я знаю, що ви всі любите морозиво. Уявіть, що ви завітали до Снігової королеви, замерзли й самі стали схожі на морозиво. Тіло, руки, ноги, голова скуті холодом... Брр... Але прийшов добрий чарівник і сказав: «Заплющте очі! Покладіть руки на коліна. Вам зручно, вам ніщо не заважає... Зараз почнемо відтава¬ти. Зігріваються й відтаюють пальчики ніг, зігрівають¬ся й відтаюють ступні, зігріваються й розслаблюються коліна. Тепло йде від пальчиків ніг угору, ноги теплі, вони розслабляються. Зігріваються пальчики рук. Пальці розслаблюються. Зігріваються й розслаблюють¬ся долоні. Зігріваються й розслаблюються кисті рук. Тепло від кистей іде до ліктиків. Від ліктиків до пле¬чей. Руки теплі, розслабилися. Вам тепло. Тепло йде по всьому тілу, від животика піднімається до грудей, шиї, голови. Обличчю жарко. Обличчя розслабилося, ротик відкрився, голова повисла.

Розтануло морозиво, розтеклося солодкою калюжею по підлозі».

►► «Комплімент»

Діти повертаються одне до одного, витягають руки вперед і з'єднують їх із долонями товариша. За сигналом учителя діти по черзі говорять комплімент одне одному. Компліменти не повинні повто-рюватися. Вимовляється комплімент із посмішкою, треба дивитися в очі дитині, якій він призначається.

►► «На кого я схожий (схожа)?»

ДІТИ дають одне одному порівняльні харак-теристики. Наприклад: «Тетянко, у тебе чудова посмішка, схожа на сонечко!», «Альбіно, у тебе очі як зірочки!»

Гра розвиває мовлення учнів, учить бачити в однолітках прекрасне, добре.

►► «Настрій»

Діти ходять по кімнаті, відчуваючи власне тіло.

Ведучий. Подумайте про власний настрій, у якому ви почали вправу. За допомогою ходи продемонструйте різний настрій.

Кожен рух виконуйте протягом 13-ти секунд. Рухайтесь як:

^ дуже втомлена людина;

^ щаслива людина, яка отримала радісну звістку;

^ людина, яка постійно чогось боїться;

^ геній, який отримав Нобелівську премію;

^ людина, у якої «нечиста» совість;

^ канатоходець, який рухається по дроту.

Повертаючись на своє місце, покажіть настрій, у якому перебуваєте зараз.

 

О.В. Астахова,практичний психолог Шабської ЗШ І-ІІІст. №1

С.М. Тихоплав, директор Шабської ЗШ І-ІІІст. №1, учитель історії, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії, Білгород-Дністровський р-н, Одеська область

Початкове навчання№13, 2011р.